Na straganie jest 51 kg owocow. Jablek jest o 5 kg wiecej niz gruszek, a czeresni jest 5 razy wiecej niz jablek. Ile kg jablek, ile gruszek a ile czeresni jest na straganie? PROSZE O ODP! taka "logiczna" :DDDDD zeby bylo wiadome i zeby pani sie nie czepiala! :D trzeba mi na jtr! odp mi trzeba!
Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wojtek kupil 1.1/2 kg jablek po 2,40 zl za kilogram i 2.4/5 kg gruszek po 3,50 za kilogram jaka reszte otrzymal placzac ban…
31. Pan Nowak ma sklep z owocami i warzywami. W hurtowni kupił 80 kg jabłek oraz 20 kg papryki czerwonej za łączną kwotę 328 zł. Do ceny hurtowej jabłek skle pikarz doliczył 20% marży, zaś do ceny hurtowej papryki doliczył 25% marży.
Do sklepiku szkolnego zakupiono w hurtowni "Okazja" 20 kg cukierków czekoladowych po 25 zł za 1 kg, 6 kg cukierków owocowych po 17 zł za 1 kg, 160 długopisów po 2 zł za sztukę i 30 pudełek kredek po 18 zł za pudełko. Uzupełnij rachunek. plis mam to na jutro .
Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o W sklepie bylo 360kg jablek i 400kg gruszek.sprzedano 0,75 wszystkich jablek i 0,6 gruszek.ktorych owoców sprzedano mniej i … basikb26 basikb26
4. W koszyku było 5 jablek zielonych i jedno czerwone. Asia dołożyła do torby tyle czerwonych jabłek, że teraz prawdopodobieństwo wylosowania czerwonego jabłka jest dwukrotnie większe niż prawdopodobieństwo wylosowania zielonego jabłka. Ile czerwonych jabłek dołożyła Asia? KTOŚ COŚ?
Załóżmy, że supermarket sprzedaje jabłka w cenie 300 - x groszy za kilogram. Wtedy sprzedaje ich 400 + 10*x kg dziennie (jest tak, bo gdy obnizamy cene o 10 groszy, to sprzedaz wzrasta o 100kg, czyli o 10*x) Koszt jednego kg jabłek to 140 groszy. Zarobek supermarketu z jednego kg to: 300-x-140 = 160 - x
Na rynku hurtowym Elizówka odmiany Gala, Ligol sprzedawana jest w cenie 1,25 -2,00 zł/ kilogram. Odmiana Lobo kosztuje 1,00 -2,00 zł/kg. Z kolei na Wielkoposkiej giełdzie w Poznaniu za 15 kg skrzynkę jabłek Gala, Malinówka i Lobo trzeba zapłacić 35 zł. Odmiana Ligol, Rubin i Szampion kosztuje przeważnie 25-35 zł/ za skrzynkę 15 kg.
W sklepie za 50 kg takich jablek zaplacilbym 50*2,6=130 zl 130zl-100zl=30 zl Odp. Kupujac w cenie hurtowej 50 kg jablek zaoszczedzilem 30 zl. dudek540004 dudek540004
Zadanie o treści: 4.93. Do hurtowni dostarczono 14 ton jabłek. Codziennie, licząc od następnego dnia, wydawano z jej m [] jest zadaniem numer 27295 ze wszystkich rozwiązanych w naszym serwisie zadań i pochodzi z książki o tytule Matematyka 1. Zakres rozszerzony , która została wydana w roku 2019.
Sadowników nie satysfakcjonuje również tempo wzrostu cen Golden Deliciousa. W skupach obecnie za jabłka tej odmiany kalibru 70+można dostać 1,50–1,80 zł/kg. Takie ceny jabłek 2023 są zdecydowanie za małe w stosunku do zainteresowania tą odmianą. Nie są też adekwatne do poniesionych kosztów produkcji i przechowywania.
Z hurtowni do sklepu przywieziono ziemniaki . W ciągu dnia sprzedano 96 kg tych ziemniaków , wobec czego w sklepie pozostało jeszcze 0,25 całej dostawy . Ile ziemniaków przywieziono z hurtowni do sklepu 96=0,75 x=0,25 0,75x=96*0,25 0,75x=24 x=32 kg Tyle ziemniaków pozostało 96+32=128 kg Tyle ziemniaków przywieziono z hurtowni
Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o W hurtowni było 300 kg jabłek. Pewien klient kupił 60 kg jabłek. O ile proc. Zmniejszyła się masa jabłek w hurtowni?
Potrzebuje na teraz!!! Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie. Właściciel sklepu „Zdrowa żywność" kupił w hurtowni Malina" 20 kg jablek II gatun- ku, 10 kg śliwek II gatunku oraz 15 kg man- darynek I gatunku.
Zad.1 W hurtowni jest 900 kg owoców.dwie piąte wszystkich owoców stanowią jabłka, dwie szóste stanowią gruszki, dwie dziewionte pomarańcze a reszta to mandarynki. Ile kg owoców każdego rodzaju jest w tej hurtowni? zad. 2 Kurtka kosztuje 240 zł.
. 643dn18d80.pages.dev/303643dn18d80.pages.dev/102643dn18d80.pages.dev/253643dn18d80.pages.dev/442643dn18d80.pages.dev/28